Misterium Męki Pańskiej

W Wielkim Tygodniu uczniowie naszego liceum wystawili Misterium Męki Pańskiej. Scenariusz tego szczególnego spektaklu napisał Tommaso Grimaldi, uczeń klasy 2b lo. Niezwykłe, realistyczne, pełne emocji i wątków autobiograficznych misterium zjednoczyło w jednym widowisku ponad pięćdziesiąt osób. Dzięki młodzieży i ich pracy przeżyliśmy w naszej szkole prawdziwe rekolekcje.

Szczególne podziękowania kierujemy do reżysera, aktorów i opiekunów:

Reżyseria: Tommaso Grimaldi 2b

Jezus: Franciszek Rduch 4b

Maria: Oleksandra Sushchenko 2b

Jan: Jan Błachut 1a

Piotr: Grzegorz Bartecki 2b

Jakub: Piotr Radoń 4b

Weronika: Emilia Jarczewska 2b

Szymon Cyrenejczyk: Piotr Śledziowski

Judasz: Maurycy Jakubiec 2a

Piłat: Jacek Barwiński 2b

Kajfasz: Konstanty Gełdon 2b

Barabasz: Michał Dziobek 2a

Franek: Jakub Haduch 2b

Janek: Mateusz Wieczorek 1c

Marysia: Maria Rduch 3b

Zosia: Alina Małek 2b

Żołnierze: Józef Kowal 2b, Franciszek Stoch 1c, Hubert Chiron-Kuźma 1b

Niewiasty: Kinga Adamus 1a, Weronika Janik 1a, Aniela Chmielewska 1a, Wiktoria Komenda 1a

Straganiarki: Maria Tyburska 1a, Zuzanna Kowalczyk 1a

Lud izraelski: Emma Dudziak 1a, Julia Wójcik 1a, Zuzanna Mosurek 1c, Lidia Zegartowska 1c, Róża Piper 2b, Emilia Szufnarowska 2b, Julia Trybała 2b, Zuzanna Basiaga 3b, Zofia Życzkowska 3b, Lena Sabała 1c.

Grupa muzyczna: Aniela Biesiadecka 1a, Julia Burkat 1a, Paulina Baliś 2b, Teresa Milbauer 2b, Barbara Olborska 2b, Franciszek Bunar 3a, Leon Wajda 3a, Julia Żarecka 3a, Artur Krywobrodenko 3b, Nikodem Rinchowski 3b,Krzysztof Gumula 1b

Grupa techniczna: Malwina Strączek 2a, Kinga Gęca 2a, Gabriela Kawula 2b, Zofia Bobek 2c, Maciej Figurny 3a, Mateusz Lewandowski 3a

Opieka muzyczna: p. Joanna Soczek, p. Agnieszka Dorosz

Scenografia, kostiumy, charakteryzacja: p. Beata Szybuńka-Olborska