Oferta edukacyjna

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu to miejsce, w którym stawiamy na bezpieczeństwo, wsparcie i przyjazną atmosferę dla naszych uczniów.

Nasza szkoła oferuje wyjątkowe możliwości rozwoju i przygotowania do egzaminu maturalnego poprzez:

• Niewielkie grupy uczniów, gdzie liczba nie przekracza 28 osób, co pozwala na indywidualne podejście do każdego ucznia.
  • Rozszerzoną ofertę nauki matematyki, języka angielskiego, drugiego języka obcego oraz przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym.
  • Bogatą gamę zajęć rozszerzonych obejmujących język angielski, polski, matematykę, fizykę, biologię, chemię, geografię, historię, wos oraz informatykę.
  • Zajęcia języka angielskiego prowadzone przez native speakera, co gwarantuje doskonałe umiejętności językowe.
  • Dostęp do zajęć dodatkowych i indywidualnych konsultacji dla uczniów zarówno zdolnych, jak i tych, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia.
  • Różnorodne koła zainteresowań tworzone w oparciu o pasje i zainteresowania naszych uczniów.
  • Indywidualne przygotowanie do olimpiad i konkursów, w których nasi uczniowie chcą się sprawdzić.
  • Komfortowy internat znajdujący się w naszym budynku szkolnym, który zapewnia uczniom bezpieczne warunki mieszkalne.
  • Atmosferę przyjazności i wspólnoty, budowaną podczas cotygodniowych Mszy świętych w naszej szkolnej kaplicy, co sprawia, że nasza szkoła katolicka jest nie tylko z nazwy.
  • Dostęp do własnej sali gimnastycznej, boiska szkolnego, stołówki oraz pracowni internetowych.
  • Organizację imprez integrujących społeczność szkolną, takich jak obóz integracyjny dla klas pierwszych, pielgrzymka do Rzymu, wycieczki do ciekawych miejsc w Polsce i za granicą.

Wszystko to tworzy wyjątkowe i kompleksowe środowisko edukacyjne, w którym nasi uczniowie rozwijają się, uczą oraz czerpią radość z nauki.