Jesteś tutaj:

Historia Naszej Szkoły

...

Nasz Patron - Święta Rodzina z Nazaretu

Rodzina odgrywa niezwykłą rolę w życiu człowieka i społeczeństwa, dlatego Kościół pragnie, aby wszystkie rodziny czerpały przykład z Najświętszej Maryi Panny, Jej przeczystego Oblubieńca Józefa oraz Jezusa, którzy tworzą Świętą Rodzinę z Nazaretu. Zwróćmy uwagę, że sam Syn Boży, aby przyjść do nas, zechciał się urodzić i żyć na łonie rodziny, podkreślając tym samym ważność i niezmienność tej najbardziej powszechnej i niezbędnej spośród struktur ludzkich.

Rodzina nie jest wynikiem zwykłej umowy prawnej, podlegającej zmianom i przekształceniom w czasie, lecz jest to związek o niezastąpionej i trwałej wartości, która ma swój fundament w wiecznej i niezmiennej miłości Boga, którego jest obrazem i odbiciem. Małżeństwo jest arcydziełem stworzenia: w nim mężczyzna i kobieta są powołani do zjednoczenia się w jedno we wzajemnym darze z siebie, który trwa przez całe życie.

O. Gabriel Maria Pellettieri F.I

Herb Szkoły

Herb Szkoły wykonała Beata Szybuńka - Olborska w .... roku.

Sztandar Szkoły